texinfo 5.0.91 - en to hr translation catalogue (541 entries)

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija „%s” je višeznačna, mogućnosti:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „--%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%c%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '--%s' requires an argument
hr: %s: opcija „--%s” zahtijeva argument

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „%c%s”

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c”

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija „-W %s” je višeznačna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „-W %s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '-W %s' requires an argument
hr: %s: opcija „-W %s” zahtijeva argument

en: Success
hr: Uspjeh

en: No match
hr: Nema poklapanja

en: Invalid regular expression
hr: Neispravan regularni izraz

en: Invalid collation character
hr: Neispravan znak razvrstavanja

en: Invalid character class name
hr: Neispravno ime razreda znakova

en: Trailing backslash
hr: Obrnuta kosa crta na kraju

en: Invalid back reference
hr: Neispravna povratna referenca

en: Unmatched [ or [^
hr: Neuparena [ ili [^

en: Unmatched ( or \(
hr: Neuparena ( ili \(

en: Unmatched \{
hr: Neuparena \{

en: Invalid content of \{\}
hr: Neispravan sadržaj \{\}

en: Invalid range end
hr: Neispravan kraj raspona

en: Memory exhausted
hr: Memorija iscrpljena

en: Invalid preceding regular expression
hr: Neispravan prethodni regularni izraz

en: Premature end of regular expression
hr: Preuranjen kraj regularnog izraza

en: Regular expression too big
hr: Regularni izraz je prevelik

en: Unmatched ) or \)
hr: Neuparena ) ili \)

en: No previous regular expression
hr: Nedostaje prethodni regularni izraz

en: memory exhausted
hr: memorija iscrpljena

en: Move forward a character
hr: Pomakni se jedan znak naprijed

en: Move backward a character
hr: Pomakni se jedan znak natrag

en: Move to the start of this line
hr: Pomakni se na početak ovog retka

en: Move to the end of this line
hr: Pomakni se na kraj ovog retka

en: Move forward a word
hr: Pomakni se jednu riječ naprijed

en: Move backward a word
hr: Pomakni se jednu riječ natrag

en: Delete the character under the cursor
hr: Izbriši znak ispod kursora

en: Delete the character behind the cursor
hr: Izbriši znak iza kursora

en: Cancel or quit operation
hr: Poništi ili prekini operaciju

en: Accept (or force completion of) this line
hr: Prihvati (ili prisilno dovrši) ovaj redak

en: Insert next character verbatim
hr: Umetni sljedeći znak doslovno

en: Insert a TAB character
hr: Umetni znak TAB

en: Transpose characters at point
hr: Zamijeni mjesta znakovima pod kursorom

en: Yank back the contents of the last kill
hr: Vrati zadnji izbrisani sadržaj

en: Kill ring is empty
hr: Spremnik izbrisanog sadržaja je prazan

en: Yank back a previous kill
hr: Vrati prethodno izbrisani sadržaj

en: Kill to the end of the line
hr: Izbriši tekst do kraja retka

en: Kill to the beginning of the line
hr: Izbriši tekst do početka retka

en: Kill the word following the cursor
hr: Izbriši riječ iza kursora

en: Kill the word preceding the cursor
hr: Izbriši riječ ispred kursora

en: No completions
hr: Ne mogu dovršiti

en: Not complete
hr: Nije dovršeno

en: List possible completions
hr: Prikaži moguće varijante dovršavanja

en: Sole completion
hr: Jedino moguće dovršavanje

en: %d completion:
     | %d completions:
hr[0]: %d dovršavanje:
hr[1]: %d dovršavanja:
hr[2]: %d dovršavanja:

en: Insert completion
hr: Umetni dovršavanje

en: Building completions...
hr: Izgrađujem varijante dovršavanja...

en: Scroll the completions window
hr: Pomakni sadržaj prozora za varijante dovršavanja

en: Footnotes could not be displayed
hr: Ne mogu prikazati fusnote

en: Show the footnotes associated with this node in another window
hr: Prikaži fusnote povezane s ovim čvorom u drugom prozoru

en: ---------- Footnotes ----------
hr: ----------- Fusnote -----------

en: Finding index entries...
hr: Tražim stavke indeksa...

en: Look up a string in the index for this file
hr: Traži niz u indeksu ove datoteke

en: No indices found.
hr: Nema pronađenih indeksa.

en: Index entry:
hr: Stavka indeksa:

en: No previous index search string.
hr: Nema prethodnog zadanog niza za pretraživanje indeksa.

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
hr: Traži niz u indeksima svih poznatih info datoteka i napravi izbornik

en: List all matches of a string in the index
hr: Prikaži svako pojavljivanje niza u indeksu

en: Try --help for more information.
hr: Pokušajte --help za više informacija.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Licenca GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili novija <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga smijete mijenjati i dijeliti.
    NEMA JAMSTAVA, do krajnje mjere dozvoljene zakonom.

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... [ELEMENT-IZBORNIKA...]
    
    Čitanje dokumentacije u Info obliku.

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers.
hr:   -b, --speech-friendly        budi prilagođen sintetizatorima govora.

en: Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
hr: Prijavite greške na bug-texinfo@gnu.org,
    općenita pitanja i diskusije na help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo početna stranica: http://www.gnu.org/software/texinfo/
    Prijavite greške prijevoda na lokalizacija@linux.hr.

en: Cannot find a window!
hr: Ne mogu pronaći prozor!

en: Point doesn't appear within this window's node!
hr: Točka se ne nalazi unutar čvora ovog prozora!

en: Cannot delete the last window.
hr: Ne mogu ukloniti zadnji prozor.

en: No menu in this node.
hr: Nema izbornika u ovom čvoru.

en: No footnotes in this node.
hr: Nema fusnota u ovom čvoru.

en: No cross references in this node.
hr: Nema unakrsnih referenci u ovom čvoru.

en: You are already at the last page of this node.
hr: Već se nalazite na zadnjoj stranici ovog čvora.

en: You are already at the first page of this node.
hr: Već se nalazite na prvoj stranici ovog čvora.

en: Only one window.
hr: Samo jedan prozor.

en: Resulting window would be too small.
hr: Nastali prozor bi bio premalen.

en: Not enough room for a help window, please delete a window.
hr: Nema dovoljno prostora za prozor pomoći, molimo uklonite jedan prozor.

en: Basic Info command keys
hr: Tipke osnovnih Info naredbi

en: \%-10[quit-help]  Close this help window.
hr: \%-10[quit-help]  Zatvori ovaj prozor pomoći.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
hr: \%-10[quit]  Potpuno završi s radom (Quit).

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
hr: \%-10[get-info-help-node]  Pozovi Info priručnik.

en: \%-10[prev-line]  Move up one line.
hr: \%-10[prev-line]  Pomakni se jedan redak gore.

en: \%-10[next-line]  Move down one line.
hr: \%-10[next-line]  Pomakni se jedan redak dolje.

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward one screenful.
hr: \%-10[scroll-backward]  Pomakni se jednu stranicu natrag.

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward one screenful.
hr: \%-10[scroll-forward]  Pomakni se jednu stranicu naprijed.

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
hr: \%-10[beginning-of-node]  Idi na početak ovog čvora.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
hr: \%-10[end-of-node]  Idi na kraj ovog čvora.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to the next hypertext link.
hr: \%-10[move-to-next-xref]  Pomakni se na sljedeću hipertekstualnu vezu.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under the cursor.
hr: \%-10[select-reference-this-line]  Slijedi hipertekstualnu vezu ispod kursora.

en: \%-10[history-node]  Go back to the last node seen in this window.
hr: \%-10[history-node]  Pomakni se na posljednji viđeni čvor u ovom prozoru.

en: \%-10[global-prev-node]  Go to the previous node in the document.
hr: \%-10[global-prev-node]  Idi na prethodni čvor u dokumentu.

en: \%-10[global-next-node]  Go to the next node in the document.
hr: \%-10[global-next-node]  Idi na sljedeći čvor u dokumentu.

en: \%-10[prev-node]  Go to the previous node on this level.
hr: \%-10[prev-node]  Idi na prethodni čvor na ovoj razini.

en: \%-10[next-node]  Go to the next node on this level.
hr: \%-10[next-node]  Idi na sljedeći čvor na ovoj razini.

en: \%-10[up-node]  Go up one level.
hr: \%-10[up-node]  Idi jednu razinu gore.

en: \%-10[top-node]  Go to the top node of this document.
hr: \%-10[top-node]  Idi na vršni čvor ovog dokumenta.

en: 1...9       Pick the first...ninth item in this node's menu.
hr: 1...9       Izaberi prvu...devetu stavku u izborniku ovog čvora.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick the last item in this node's menu.
hr: \%-10[last-menu-item]  Izaberi zadnju stavku u izborniku ovog čvora.

en: \%-10[menu-item]  Pick a menu item specified by name.
hr: \%-10[menu-item]  Izaberi stavku izbornika navedenu imenom.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference specified by name.
hr: \%-10[xref-item]  Slijedi unakrsnu referencu navedenu imenom.

en: \%-10[goto-node]  Go to a node specified by name.
hr: \%-10[goto-node]  Idi na čvor naveden imenom.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string.
hr: \%-10[search]  Traži prema naprijed navedeni niz.

en: \%-10[search-previous]  Search for previous occurrence.
hr: \%-10[search-previous]  Traži prethodnu pojavu.

en: \%-10[search-next]  Search for next occurrence.
hr: \%-10[search-next]  Traži sljedeću pojavu.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index, and
                  select the node referenced by the first entry found.
hr: \%-10[index-search]  Traži navedeni niz u indeksu i izaberi čvor
                  referenciran prvom pronađenom stavkom.

en: \%-10[virtual-index]  Synthesize menu of matching index entries.
hr: \%-10[virtual-index]  Napravi izbornik iz odgovarajućih stavki indeksa.

en: \%-10[abort-key]  Cancel the current operation.
hr: \%-10[abort-key]  Poništi trenutnu operaciju.

en: The current search path is:
hr: Trenutna putanja pretraživanja je:

en: Commands available in Info windows:
hr: Naredbe dostupne u Info prozorima:

en: Commands available in the echo area:
hr: Naredbe dostupne u području ispisa:

en: The following commands can only be invoked via %s:
hr: Sljedeće naredbe možete pozvati samo pomoću %s:

en: The following commands cannot be invoked at all:
hr: Sljedeće naredbe nikako ne možete pozvati:

en: Display help message
hr: Prikaži poruku pomoći

en: Print documentation for KEY
hr: Ispiši dokumentaciju za TIPKU

en: Describe key: %s
hr: Opiši tipku: %s

en: %s is undefined.
hr: %s nije definiran.

en: Show what to type to execute a given command
hr: Pokaži što upisati za izvršavanje zadane naredbe

en: Where is command:
hr: Gdje je naredba:

en: %s can only be invoked via %s.
hr: %s se može pozvati samo pomoću %s.

en: %s can be invoked via %s.
hr: %s se može pozvati pomoću %s.

en: key sequence too long
hr: niz tipki predugačak

en: missing key sequence
hr: nedostaje niz tipki

en: NUL character (\000) not permitted
hr: NUL znak (\000) nije dozvoljen

en: NUL character (^%c) not permitted
hr: NUL znak (^%c) nije dozvoljen

en: missing action name
hr: nedostaje ime radnje

en: unknown action `%s'
hr: nepoznata radnja „%s”

en: action name too long
hr: predugačko ime radnje

en: extra characters following action `%s'
hr: suvišni znakovi slijede radnju „%s”

en: missing variable name
hr: nedostaje ime varijable

en: missing `=' immediately after variable name
hr: nedostaje „=” odmah iza imena varijable

en: variable name too long
hr: ime varijable predugačko

en: value too long
hr: predugačka vrijednost

en: "%s", line %u:
hr: „%s”, redak %u:

en: Read the name of an Info command and describe it
hr: Pročitaj ime Info naredbe i opiši je

en: Describe command:
hr: Opiši naredbu:

en: Read a command name in the echo area and execute it
hr: Pročitaj ime naredbe u području ispisa i izvrši je

en: Undefined command: %s
hr: Nedefinirana naredba: %s

en: Set the height of the displayed window
hr: Postavi visinu prikazanog prozora

en: Set screen height to (%d):
hr: Postavi veličinu ekrana na (%d):

en:    Source files groveled to make this file include:
hr:    Izvorne datoteke pretražene za izradu ove uključene datoteke:

en: Couldn't manipulate the file %s.
hr: Neuspjelo rukovanje datotekom %s.

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
hr: Napravi prozor koji sadrži izbornik svih trenutno posjećenih čvorova

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
hr: Izaberi čvor koji je prethodno posjećen u vidljivom prozoru

en: Select visited node:
hr: Izaberi posjećeni čvor:

en: The reference disappeared! (%s).
hr: Referenca je nestala! (%s).

en: Terminal cannot be initialized: %s
hr: Terminal se ne može inicijalizirati: %s

en: regexp error: %s
hr: greška regularnog izraza: %s

en: Move down to the next line
hr: Pomakni se dolje na sljedeći redak

en: Move up to the previous line
hr: Pomakni se gore na prethodni redak

en: Move the cursor to a specific line of the window
hr: Pomakni kursor na poseban redak prozora

en: Move to the end of the line
hr: Pomakni se na kraj retka

en: Move to the start of the line
hr: Pomakni se na početak retka

en: Move to the start of this node
hr: Pomakni se na početak trenutnog čvora

en: Move to the end of this node
hr: Pomakni se na kraj trenutnog čvora

en: Scroll forward in this window
hr: Pomakni se naprijed u ovom prozoru

en: Scroll backward in this window
hr: Pomakni se natrag u ovom prozoru

en: Scroll forward in this window and set default window size
hr: Pomakni se naprijed u ovom prozoru i postavi zadanu veličinu prozora

en: Scroll backward in this window and set default window size
hr: Pomakni se natrag u ovom prozoru i postavi zadanu veličinu prozora

en: Scroll forward in this window staying within node
hr: Pomakni se naprijed u ovom prozoru ostajući unutar čvora

en: Scroll backward in this window staying within node
hr: Pomakni se natrag u ovom prozoru ostajući unutar čvora

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
hr: Pomakni se naprijed u ovom prozoru ostajući unutar čvora i postavi zadanu veličinu prozora

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
hr: Pomakni se natrag u ovom prozoru ostajući unutar čvora i postavi zadanu veličinu prozora

en: Scroll down by lines
hr: Pomakni se dolje za retke

en: Scroll up by lines
hr: Pomakni se gore za retke

en: Scroll down by half screen size
hr: Pomakni se dolje za polovinu veličine ekrana

en: Scroll up by half screen size
hr: Pomakni se gore za polovinu veličine ekrana

en: Scroll the other window
hr: Pomakni sadržaj drugog prozora

en: Scroll the other window backward
hr: Pomakni sadržaj drugog prozora natrag

en: Select the next window
hr: Izaberi sljedeći prozor

en: Select the previous window
hr: Izaberi prethodni prozor

en: Split the current window
hr: Podijeli trenutni prozor

en: Delete the current window
hr: Ukloni trenutni prozor

en: Cannot delete a permanent window
hr: Ne mogu ukloniti trajni prozor

en: Delete all other windows
hr: Ukloni sve ostale prozore

en: Grow (or shrink) this window
hr: Povećaj (ili smanji) ovaj prozor

en: Divide the available screen space among the visible windows
hr: Podijeli vidljivu površinu ekrana između vidljivih prozora

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
hr: Promijeni stanje prelamanja redaka u trenutnom prozoru

en: Select this menu item
hr: Izaberi ovu stavku izbornika

en: There isn't %d item in this menu. | There aren't %d items in this menu.
hr[0]: Nije pronađena %d stavka u ovom izborniku.
hr[1]: Nisu pronađene %d stavke u ovom izborniku.
hr[2]: Nije pronađeno %d stavki u ovom izborniku.

en: Select the last item in this node's menu
hr: Izaberi zadnji čvor u ovoj datoteci

en: Menu item (%s):
hr: Stavka izbornika (%s):

en: Menu item:
hr: Stavka izbornika:

en: Follow xref (%s):
hr: Slijedi unakrsnu referencu (%s):

en: Follow xref:
hr: Slijedi unakrsnu referencu:

en: Read a menu item and select its node
hr: Čitaj stavku izbornika i izaberi njezin čvor

en: Read a footnote or cross reference and select its node
hr: Čitaj fusnotu ili referencu i izaberi njezin čvor

en: Move to the start of this node's menu
hr: Idi na početak izbornika ovog čvora

en: Visit as many menu items at once as possible
hr: Posjeti što je moguće više stavki odjednom

en: Move to the previous cross reference
hr: Idi na prethodnu unakrsnu referencu

en: Move to the next cross reference
hr: Idi na sljedeću unakrsnu referencu

en: Select reference or menu item appearing on this line
hr: Izaberi referencu ili stavku izbornika koja se pojavljuje u retku

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
hr: Čitaj popis izbornika počevši od dir i slijedi ih

en: Follow menus:
hr: Slijedi izbornike:

en: Select the Next node
hr: Izaberi sljedeći (Next) čvor

en: Select the Prev node
hr: Izaberi prethodni (Prev) čvor

en: Select the Up node
hr: Izaberi gornji (Up) čvor

en: Select the last node in this file
hr: Izaberi posljednji čvor u ovoj datoteci

en: This window has no additional nodes
hr: Ovaj prozor nema dodatnih čvorova

en: Select the first node in this file
hr: Izaberi prvi čvor u ovoj datoteci

en: No more nodes within this document.
hr: Nema više čvorova u ovom dokumentu.

en: Move forwards or down through node structure
hr: Idi naprijed ili dolje kroz strukturu čvorova

en: Move backwards or up through node structure
hr: Idi natrag ili gore kroz strukturu čvorova

en: Read a node name and select it
hr: Čitaj ime čvora i izaberi ga

en: Goto node:
hr: Idi na čvor:

en: Find the node describing program invocation
hr: Pronađi čvor koji opisuje pozivanje programa

en: Find Invocation node of [%s]:
hr: Pronađi čvor pozivanja (Invocation) od [%s]:

en: Read a manpage reference and select it
hr: Pročitaj referentnu stranicu priručnika i izaberi je

en: Get Manpage:
hr: Dohvati stranicu priručnika:

en: Select the most recently selected node
hr: Izaberi zadnji izabrani čvor

en: Read the name of a file and select it
hr: Pročitaj ime datoteke i izaberi je

en: Find file:
hr: Pronađi datoteku:

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
hr: Propusti sadržaj ovog čvora kroz cjevovod prema INFO_PRINT_COMMAND

en: Toggle the usage of regular expressions in searches
hr: Promijeni korištenje regularnih izraza u pretragama

en: Using regular expressions for searches.
hr: Koristim regularne izraze za pretrage.

en: Using literal strings for searches.
hr: Koristim konstantne nizove za pretrage.

en: Search continued from the end of the document.
hr: Pretraga se nastavlja od kraja dokumenta.

en: Search continued from the beginning of the document.
hr: Pretraga se nastavlja od početka dokumenta.

en: Searching subfile %s ...
hr: Tražim poddatoteku %s ...

en: Search failed.
hr: Pretraga nije uspjela.

en: Regexp search
hr: Pretraga regularnog izraza

en: Search
hr: Pretraga

en:  case-sensitively
hr:  pazi na veličinu slova

en:  backward
hr:  unatrag

en: Search string too short
hr: Niz za pretraživanje je prekratak

en: Read a string and search for it case-sensitively
hr: Pročitaj niz i traži ga (pazi na veličinu slova)

en: Read a string and search for it
hr: Pročitaj niz i traži ga

en: Read a string and search backward for it
hr: Pročitaj niz i traži ga unatrag

en: Repeat last search in the same direction
hr: Ponovi zadnju pretragu u istom smjeru

en: No previous search string
hr: Nema prethodnog traženog niza

en: Repeat last search in the reverse direction
hr: Ponovi zadnju pretragu u suprotnom smjeru

en: Search interactively for a string as you type it
hr: Traži niz interaktivno za vrijeme tipkanja

en: Regexp I-search backward:
hr: I-pretraga regularnog izraza unatrag:

en: I-search backward:
hr: I-pretraga unatrag:

en: Regexp I-search:
hr: I-pretraga regularnog izraza:

en: I-search:
hr: I-pretraga:

en: Failing
hr: Neuspjela

en: Cancel current operation
hr: Poništi trenutnu operaciju

en: Quit
hr: Izađi

en: Redraw the display
hr: Osvježi prikaz

en: Quit using Info
hr: Izađi iz programa Info

en: Run command bound to this key's lowercase variant
hr: Izvrši naredbu povezanu s malim slovom ove tipke

en: Unknown command (%s).
hr: Nepoznata naredba (%s).

en: "%s" is invalid
hr: „%s” nije ispravan

en: Add this digit to the current numeric argument
hr: Dodaj ovu znamenku trenutnom brojčanom argumentu

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
hr: Započni (ili pomnoži s 4) trenutni brojčani argument

en: readline: Out of virtual memory!
hr: readline: Premalo virtualne memorije!

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
hr: Kada je uključeno („On”), fusnote se automatski pojavljuju i nestaju

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
hr: Kada je uključeno („On”), stvaranje ili zatvaranje prozora mijenja veličinu drugih prozora

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
hr: Kada je uključeno („On”), koristi bljesak ekrana umjesto zvona

en: When "On", errors cause the bell to ring
hr: Kada je uključeno („On”), greške uzrokuju zvonjenje

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
hr: Kada je uključeno („On”), Info skuplja smeće („garbage collection”) datoteka koje su dekomprimirane

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
hr: Kada je uključeno („On”), dio znakovnog niza koji se podudara je označen

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
hr: Kontrolira što se događa kad se pomicanje traži na kraju čvora

en: Same as scroll-behaviour
hr: Isto kao scroll-behaviour

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
hr: Broj redaka koliko se treba pomicati kad se kursor pomakne izvan prozora

en: Controls whether scroll-behavior affects cursor movement commands
hr: Kontrolira utječe li scroll-behavior na naredbe pomicanja kursora

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
hr: Kada je uključeno („On”), Info prihvaća i prikazuje ISO Latin znakove

en: What to do when a scrolling command is issued at the end of the last node
hr: Što napraviti kad se naredba pomicanja traži na kraju čvora

en: Minimal length of a search string
hr: Najmanja duljina niza za pretraživanje

en: Explain the use of a variable
hr: Objašnjava korištenje varijable

en: Describe variable:
hr: Opiši varijablu:

en: Set the value of an Info variable
hr: Postavi vrijednost Info varijable

en: Set variable:
hr: Postavi varijablu:

en: Set %s to value (%d):
hr: Postavi %s na vrijednost (%d):

en: Set %s to value (%s):
hr: Postavi %s na vrijednost (%s):

en: --*** Tags out of Date ***
hr: --*** Zastarjele oznake ***

en: -----Info: (), lines ----,
hr: -----Info: (), redaka ----,

en:  Subfile: %s
hr:  Poddatoteka: %s

en: %s: empty file
hr: %s: prazna datoteka

en: %s for %s
hr: %s za %s

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
hr: 	Pokušajte „%s --help” za potpuni popis opcija.

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... [INFO-DATOTEKA [DIR-DATOTEKA]]

en: Add or remove entries in INFO-FILE from the Info directory DIR-FILE.
hr: Dodaj ili ukloni stavke u INFO-DATOTECI iz DIR-DATOTEKE Info direktorija.

en: INFO-FILE and DIR-FILE are required unless the --info-file
    or --dir-file (or --info-dir) options are given, respectively.
hr: INFO-DATOTEKA i DIR-DATOTEKA su nužne osim ako su navedene
    opcije --info-file ili --dir-file (ili --info-dir).

en: Options:
     --add-once          add only to first matching section, not all.
     --align=COL         start description of new entries at column COL.
     --calign=COL        format second and subsequent description lines to
                           start at column COL.
hr: Opcije:
     --add-once          dodaj samo prvom odgovarajućem odjeljku, ne svima.
     --align=ST          započni opis novih stavki u stupcu ST.
     --calign=ST         oblikuj drugi i slijedeće retke opisa tako da
                           započinju u stupcu ST.

en:  --entry=TEXT        insert TEXT as an Info directory entry,
                          overriding any corresponding entry from DIR-FILE.
                          TEXT is written as an Info menu item line followed
                           by zero or more extra lines starting with whitespace.
                          If you specify more than one entry, all are added.
                          If you don't specify any entries, they are determined
                           from information in the Info file itself.
hr:  --entry=TEKST       unesi TEKST kao stavku Info direktorija, uz
                          zaobilaženje postojećih stavki iz DIR-DATOTEKE.
                          TEKST se zapisuje kao redak stavke Info izbornika
                           nakon čega slijedi nijedan ili više redaka koji
                           počinju prazninom.
                          Ako navedete više od jedne stavke, sve su dodane.
                          Ako ne navedete stavke, one se određuju iz podataka
                           u samoj Info datoteci.

en:  --help              display this help and exit.
     --info-dir=DIR      same as --dir-file=DIR/dir.
     --info-file=FILE    specify Info file to install in the directory;
                          equivalent to using the INFO-FILE argument.
     --item=TEXT         same as --entry=TEXT.
     --keep-old          do not replace entries, or remove empty sections.
hr:  --help              prikaži ovu pomoć i izađi.
     --info-dir=DIR      isto kao --dir-file=DIR/dir.
     --info-file=DAT     navedi Info datoteku za instalaciju u direktorij,
                          isto kao korištenje argumenta INFO-DATOTEKA.
     --item=TEKST        isto kao --entry=TEKST.
     --keep-old          ne zamjenjuj stavke, ili ukloni prazne odjeljke.

en:  --maxwidth, --max-width=COL  wrap description at column COL.
     --menuentry=TEXT    same as --name=TEXT.
     --name=TEXT         the name of the entry is TEXT; used with --description
                          to become synonymous with the --entry option.
     --no-indent         do not format new entries in the DIR file.
     --quiet             suppress warnings.
hr:  --maxwidth, --max-width=ST  prelomi opis kod stupca ST.
     --menuentry=TEKST   isto kao --name=TEKST.
     --name=TEKST        ime stavke je TEKST, ako se koristi uz opciju
                          --description, postaje sinonim opcije --entry.
     --no-indent         ne oblikuj nove stavke u DIR datoteci.
     --quiet             izostavi upozorenja.

en:  --silent            suppress warnings.
     --test              suppress updating of DIR-FILE.
     --version           display version information and exit.
hr:  --silent            izostavi upozorenja.
     --test              ne ažuriraj DIR-DATOTEKU.
     --version           prikaži informacije o inačici i izađi.

en: %s: could not read (%s) and could not create (%s)
hr: %s: ne mogu čitati (%s) niti mogu napraviti (%s)

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
hr: START-INFO-DIR-ENTRY nema odgovarajući END-INFO-DIR-ENTRY

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
hr: END-INFO-DIR-ENTRY nema odgovarajući START-INFO-DIR-ENTRY

en: %s: already have dir file: %s
hr: %s: već ima dir datoteku: %s

en: %s: Specify the Info file only once.
hr: %s: Navedite Info datoteku samo jednom.

en: Extra regular expression specified, ignoring `%s'
hr: Naveden višak regularnih izraza, zanemarujem „%s”

en: Error in regular expression `%s': %s
hr: Greška u regularnom izrazu „%s”: %s

en: excess command line argument `%s'
hr: višak argumenata naredbenog retka „%s”

en: No input file specified; try --help for more information.
hr: Nije navedena ulazna datoteka, pokušajte --help za više informacija.

en: No dir file specified; try --help for more information.
hr: Nije navedena dir datoteka, pokušajte --help za više informacija.

en: no info dir entry in `%s'
hr: nema info dir stavke u „%s”

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
hr: nema pronađenih stavki za „%s”, ništa nije izbrisano

en: could not open %s for writing: %s
hr: ne mogu otvoriti %s za pisanje: %s

en: recursion is always allowed
hr: rekurzija je uvijek dozvoljena

en: arguments are quoted by default
hr: argumenti se uobičajeno citiraju

en: %s is not a valid language code
hr: %s nije ispravan jezični kod

en: %s is not a valid region code
hr: %s nije ispravan kod regije

en: %s is not a valid split possibility
hr: %s nije ispravna mogućnost razdvajanja

en: could not read %s: %s
hr: ne mogu čitati %s: %s

en: error on closing @verbatiminclude file %s: %s
hr: greška pri zatvaranju @verbatiminclude datoteke %s: %s

en: @%s: could not find %s
hr: @%s: ne mogu pronaći %s

en: could not open html refs config file %s: %s
hr: ne mogu otvoriti datoteku postavki html referenci %s: %s

en: missing type
hr: nedostaje vrsta

en: unrecognized type: %s
hr: neprepoznata vrsta: %s

en: error on closing html refs config file %s: %s
hr: greška pri zatvaranju datoteke postavki html referenci %s: %s

en: no node to be renamed
hr: nema čvorova koje treba preimenovati

en: nodes without a new name at the end of file
hr: čvorovi bez novog imena na kraju datoteke

en: could not open %s: %s
hr: ne mogu otvoriti %s: %s

en: could not protect hash character in @%s
hr: ne mogu zaštititi znak raspršenja u @%s

en: Obsolete variable %s
hr: Zastarjela varijabla %s

en: error on closing %s: %s
hr: greška pri zatvaranju %s: %s

en: could not create directories `%s' or `%s': %s
hr: ne mogu napraviti direktorije „%s” ili „%s”: %s

en: could not create directory `%s': %s
hr: ne mogu napraviti direktorij „%s”: %s

en: @image file `%s' not found, using `%s'
hr: @image datoteka „%s” nije pronađena, koristim „%s”

en: @image file `%s' (for HTML) not found, using `%s'
hr: @image datoteka „%s” (za HTML) nije pronađena, koristim „%s”

en: raw format %s is not converted
hr: neobrađeni oblik %s nije pretvoren

en: string not closed in css file
hr: niz nije zatvoren u css datoteci

en: --css-include ended in comment
hr: --css-include završava u komentaru

en: @import not finished in css file
hr: @import nije završen u css datoteci

en: CSS file %s not found
hr: CSS datoteka %s nije pronađena

en: could not open --include-file %s: %s
hr: ne mogu otvoriti --include-file %s: %s

en: error on closing CSS file %s: %s
hr: greška pri zatvaranju CSS datoteke %s: %s

en: no htmlxref.cnf entry found for `%s'
hr: nije pronađena stavka htmlxref.cnf za „%s”

en: error on closing frame file %s: %s
hr: greška pri zatvaranju datoteke okvira %s: %s

en: error on closing TOC frame file %s: %s
hr: greška pri zatvaranju datoteke TOC okvira %s: %s

en: handler %s of stage %s priority %s failed
hr: rukovatelj %s faze %s prioriteta %s nije uspio

en: must specify a title with a title command or @top
hr: morate navesti naslov naredbom naslova ili @top

en: error on closing redirection node file %s: %s
hr: greška pri zatvaranju datoteke preusmjeravanja čvora %s: %s

en: old name for `%s' is a node of the document
hr: staro ime za „%s” je čvor dokumenta

en: file empty for renamed node `%s'
hr: prazna datoteka za preimenovani čvor „%s”

en: target node (new name for `%s') not in document: %s
hr: odredišni čvor (novo ime za „%s”) nije u dokumentu: %s

en: error on closing renamed node redirection file %s: %s
hr: greška pri zatvaranju datoteke preusmjeravanja preimenovanog čvora %s: %s

en: empty node name
hr: prazno ime čvora

en: syntax for an external node used for `%s'
hr: sintaksa za vanjski čvor korištena za „%s”

en: document without nodes
hr: dokument nema čvorova

en: document without Top node
hr: dokument nema vršni („Top”) čvor

en: rename %s failed: %s
hr: preimenovanje %s nije uspjelo: %s

en: @%s output more than once: %s
hr: @%s stvara izlaz više puta: %s

en: @%s outside of any node
hr: @%s je izvan svih čvorova

en: entry for index `%s' outside of any node
hr: stavka za indeks „%s” je izvan svih čvorova

en: error on closing image text file %s: %s
hr: greška pri zatvaranju tekstualne datoteke slike %s: %s

en: @image file `%s' unreadable: %s
hr: @image datoteka „%s” nije čitljiva: %s

en: could not find @image file `%s.txt' nor alternate text
hr: ne mogu pronaći @image datoteku „%s.txt” niti mijenjati tekst

en: @strong{Note...} produces a spurious cross-reference in Info; reword to avoid that
hr: @strong{Bilješka...} proizvodi lažnu Info unakrsnu referencu, promijenite riječi za izbjegavanje

en: `.' or `,' must follow @xref, not %s
hr: nakon @xref mora slijediti „.” ili „,”, ne %s

en: `.' or `,' must follow @xref
hr: nakon @xref mora slijediti „.” ili „,”

en: @%s should only appear at beginning or end of document
hr: @%s bi se trebao pojaviti samo an početku ili kraju dokumenta

en: multiple @%s
hr: višestruki @%s

en: bad syntax for @%s argument: %s
hr: neispravna sintaksa za @%s argument: %s

en: bad or empty @%s formal argument: %s
hr: neispravan ili prazan @%s formalni argument: %s

en: %c%s requires a name
hr: %c%s zahtijeva ime

en: bad name for @%s
hr: nema imena za @%s

en: @end %s seen before @%s closing brace
hr: @end %s pronađen prije @%s zatvorene zagrade

en: @%s seen before @%s closing brace
hr: @%s pronađen prije @%s zatvorene zagrade

en: %c%s missing close brace
hr: %c%s nema zatvorenu zagradu

en: @%s missing closing delimiter sequence: %s}
hr: @%s nema završni niz znakova za razdvajanje: %s}

en: @itemx should not begin @%s
hr: @itemx ne bi trebao započeti @%s

en: @itemx must follow @item
hr: @itemx mora slijediti @item

en: @%s has text but no @item
hr: @%s ima tekst, ali nema @item

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
hr: „@end” očekuje „%s”, pronašao „%s”

en: @%s seen before @end %s
hr: @%s pronađen prije @end %s

en: no matching `%cend %s'
hr: nema odgovarajućeg „%cend %s”

en: misplaced %c
hr: %c na krivom mjestu

en: unmatched `%c%s'
hr: neuparen „%c%s”

en: macro `%s' called with too many args
hr: makro naredba „%s” pozvana s previše argumenata

en: @%s missing close brace
hr: @%s nema zatvorenu zagradu

en: macro `%s' declared without argument called with an argument
hr: makro naredba „%s” deklarirana bez argumenata pozvana s argumentom

en: \ in @%s expansion followed `%s' instead of parameter name or \
hr: nakon \ u proširenju @%s slijedi „%s” umjesto imena parametra ili \

en: @%s `%s' previously defined
hr: @%s „%s” prethodno definirana

en: here is the previous definition as @%s
hr: ovdje je prethodna definicija kao @%s

en: missing name for @%s
hr: nema imena za @%s

en: missing category for @%s
hr: nema kategorije za @%s

en: unexpected argument on @%s line: %s
hr: neočekivani argument u @%s retku: %s

en: empty multitable
hr: prazna multitablica

en: superfluous argument to @%s
hr: suvišan argument za @%s

en: bad argument to @%s
hr: neispravan argument za @%s

en: %s requires an argument: the formatter for %citem
hr: %s zahtijeva argument: oblikovatelj za %citem

en: command @%s not accepting argument in brace should not be on @%s line
hr: naredba @%s koja ne prihvaća argument u zagradama ne bi trebala biti u @%s retku

en: accent command `@%s' not allowed as @%s argument
hr: naredba naglaska „@%s” nije dozvoljena kao @%s argument

en: @%s missing argument
hr: @%s nedostaje argument

en: unknown @end %s
hr: nepoznat @end %s

en: superfluous argument to @%s %s: %s
hr: suvišan argument za @%s %s: %s

en: bad argument to @%s: %s
hr: neispravan argument za @%s: %s

en: @%s: could not open %s: %s
hr: @%s: ne mogu otvoriti %s: %s

en: encoding `%s' is not a canonical texinfo encoding
hr: kodiranje „%s” nije kanonsko texinfo kodiranje

en: unrecognized encoding name `%s'
hr: neprepoznato ime kodiranja „%s”

en: @%s after the first element
hr: @%s nakon prvog elementa

en: @%s only meaningful on a @multitable line
hr: @%s nema značenje u retku @multitable

en: @%s should not be associated with @top
hr: @%s ne bi trebao biti povezan s @top

en: @node precedes @%s, but parts may not be associated with nodes
hr: @node prethodi @%s, ali dijelovi možda nisu povezani s čvorovima

en: empty argument in @%s
hr: prazan argument u @%s

en: empty node name after expansion `%s'
hr: prazno ime čvora nakon proširenja „%s”

en: empty menu entry name in `%s'
hr: prazno ime stavke izbornika u „%s”

en: empty node name in menu entry
hr: prazan čvor u stavci izbornika

en: @%s should not appear in @%s
hr: @%s se ne bi trebao pojaviti u @%s

en: @end %s should only appear at a line beginning
hr: @end %s se smije pojaviti samo na početku retka

en: macro `%s' previously defined
hr: makro naredba „%s” prethodno definirana

en: here is the previous definition of `%s'
hr: ovdje je prethodna definicija „%s”

en: redefining Texinfo language command: @%s
hr: ponovo definiram naredbu Texinfo jezika: @%s

en: @%s without associated character
hr: @%s bez pridruženog znaka

en: @%s defined with zero or more than one argument should be invoked with {}
hr: @%s definiranu bez ijednog ili više argumenata treba pozivati s {}

en: macro call nested too deeply (set MAX_NESTED_MACROS to override; current value %d)
hr: poziv makro naredbe je preduboko ugnježđen (postavite MAX_NESTED_MACROS za promjenu, trenutna vrijednost %d)

en: recursive call of macro %s is not allowed; use @rmacro if needed
hr: rekurzivno pozivanje makro naredbe %s nije dozvoljeno, koristite @rmacro ako je potrebno

en: accent command `@%s' must not be followed by whitespace
hr: nakon naredbe naglaska „@%s” ne smije slijediti praznina

en: use braces to give a command as an argument to @%s
hr: koristite zagrade da biste naveli naredbu kao argument za @%s.

en: %c%s expects `i' or `j' as argument, not `%s'
hr: %c%s očekuje „i” ili „j” kao argument, ne „%s”

en: accent command `@%s' must not be followed by new line
hr: nakon naredbe naglaska „@%s” ne smije slijediti novi redak

en: @%s expected braces
hr: @%s očekuje zagrade

en: undefined flag: %s
hr: nedefinirana zastavica: %s

en: bad syntax for @value
hr: neispravna sintaksa za @value

en: %c%s is obsolete.
hr: %c%s je zastarjelo.

en: %c%s is obsolete; %s
hr: %c%s je zastarjelo, %s

en: @%s should only appear at a line beginning
hr: @%s se smije pojaviti samo na početku retka

en: @%s not allowed inside `@%s' block
hr: @%s nije dozvoljen unutar bloka „@%s”

en: @%s should only appear in heading or footing
hr: @%s se smije pojaviti samo u zaglavlju ili podnožju

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
hr: @%s nema značenje unutar bloka „@%s”

en: @%s in empty multitable
hr: @%s u praznoj multitable

en: @tab before @item
hr: @tab prije @item

en: too many columns in multitable item (max %d)
hr: previše stupaca u multitable predmetu (najviše %d)

en: ignoring @tab outside of multitable
hr: zanemarujem @tab izvan multitable

en: @%s outside of table or list
hr: @%s izvan tablice ili popisa

en: must be after `@%s' to use `@%s'
hr: mora biti nakon „@%s” za korištenje „@%s”

en: @%s not meaningful outside `@titlepage' and `@quotation' environments
hr: @%s nema značenje izvan okolina „@titlepage” i „@quotation”

en: @dircategory after first node
hr: @dircategory nakon prvog čvora

en: region %s inside region %s is not allowed
hr: područje %s unutar područja %s nije dozvoljeno

en: @direntry after first node
hr: @direntry nakon prvog čvora

en: @%s seen before first @node
hr: @%s pronađen prije prvog @node

en: perhaps your @top node should be wrapped in @ifnottex rather than @ifinfo?
hr: možda vaš @top čvor treba biti unutar @ifnottex umjesto @ifinfo?

en: @%s should only appear in math context
hr: @%s se smije pojaviti samo u matematičkom sadržaju

en: unknown command `%s'
hr: nepoznata naredba „%s”

en: unexpected @
hr: neočekivani @

en: @%s is not meaningful outside `@float' environment
hr: @%s nema značenje izvan okoline „@float”

en: @%s should be right below `@float'
hr: @%s mora biti odmah ispod „@float”

en: ignoring multiple @%s
hr: zanemarujem višestruke @%s

en: command @%s does not accept arguments
hr: naredba @%s ne prihvaća argumente

en: command @%s missing a node or external manual argument
hr: naredbi @%s nedostaje čvor ili vanjski ručni argument

en: in @%s empty cross reference name after expansion `%s'
hr: u @%s prazno ime unakrsne reference nakon proširenja „%s”

en: in @%s empty cross reference title after expansion `%s'
hr: u @%s prazan naslov unakrsne reference nakon proširenja „%s”

en: @image missing filename argument
hr: @image nedostaje argument imena datoteke

en: @%s missing first argument
hr: @%s nedostaje prvi argument

en: superfluous arguments for node
hr: suvišni argumenti za čvor

en: expected @end %s
hr: očekujem @end %s

en: @%s should only accept a @-command as argument, not `%s'
hr: @%s prihvaća samo @-naredbe kao argumente, ne „%s”

en: remaining argument on @%s line: %s
hr: preostali argumenti u @%s retku: %s

en: environment command %s as argument to @%s
hr: naredba okoline %s kao argument za @%s

en: empty @%s
hr: prazan @%s

en: column fraction not a number: %s
hr: dio stupca nije broj: %s

en: @sp arg must be numeric, not `%s'
hr: @sp argument mora biti brojčani, ne „%s”

en: reserved index name %s
hr: zauzeto ime indeksa %s

en: unknown source index in @%s: %s
hr: nepoznat indeks izvora u @%s: %s

en: unknown destination index in @%s: %s
hr: nepoznat indeks odredišta u @%s: %s

en: @%s leads to a merging of %s in itself, ignoring
hr: @%s uzrokuje unutarnje spajanje u %s, zanemarujem

en: unknown index `%s' in @printindex
hr: nepoznat indeks „%s” u @printindex

en: printing an index `%s' merged in another one `%s'
hr: ispisivanje indeksa „%s” spojeno u drugom „%s”

en: printindex before document beginning: @printindex %s
hr: printindex prije početka dokumenta: @printindex %s

en: @%s arg must be `top' or `bottom', not `%s'
hr: @%s argument mora biti „top” ili „bottom”, ne „%s”

en: Only @%s 10 or 11 is supported, not `%s'
hr: Podržano je samo @%s 10 ili 11, ne „%s”

en: @%s arg must be `separate' or `end', not `%s'
hr: @%s argument mora biti „separate” ili „end”, ne „%s”

en: @%s arg must be `on', `off' or `odd', not `%s'
hr: @%s argument mora biti „on”, „off” ili „odd”, ne „%s”

en: @paragraphindent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'
hr: @paragraphindent argument mora biti brojčani/„none”/„asis”, ne „%s”

en: @firstparagraphindent arg must be `none' or `insert', not `%s'
hr: @firstparagraphindent argument mora biti brojčani/„none”/„asis”, ne „%s”

en: @exampleindent arg must be numeric/`asis', not `%s'
hr: @exampleindent argument mora biti brojčani/„none”/„asis”, ne „%s”

en: expected @%s on or off, not `%s'
hr: očekujem @%s on ili off, ne „%s”

en: @kbdinputstyle arg must be `code'/`example'/`distinct', not `%s'
hr: @kbdinputstyle argument mora biti „code”/„example”/„distinct”, ne „%s”

en: @allowcodebreaks arg must be `true' or `false', not `%s'
hr: @allowcodebreaks argument mora biti „true” ili „false”, ne „%s”

en: @urefbreakstyle arg must be `after'/`before'/`none', not `%s'
hr: @urefbreakstyle argument mora biti „after”/„before”/„none”, ne „%s”

en: raising the section level of @%s which is too low
hr: povećavam razinu odjeljka @%s koja je premalena

en: no chapter-level command before @%s
hr: nema naredbe chapter-level prije @%s

en: lowering the section level of @%s appearing after a lower element
hr: smanjujem razinu odjeljka @%s koja se pojavljuje nakon nižeg elementa

en: no sectioning command associated with @%s
hr: nema naredbe za odjeljke pridružene @%s

en: @%s reference to nonexistent node `%s'
hr: %s referencira nepostojeći čvor „%s”

en: @%s entry node name `%s' different from %s name `%s'
hr: @%s ime čvora stavke „%s” različito od %s imena „%s”

en: unreferenced node `%s'
hr: nereferencirani čvor „%s”

en: node `%s' is %s for `%s' in sectioning but not in menu
hr: čvor „%s” je %s za „%s” u odjeljcima, ali ne u izborniku

en: node %s `%s' in menu `%s' and in sectioning `%s' differ
hr: čvor %s „%s” u izborniku „%s” i u odjeljcima „%s” se razlikuje

en: node `%s' is %s for `%s' in menu but not in sectioning
hr: čvor „%s” je %s za „%s” u izborniku, ali ne u odjeljcima

en: %s pointer `%s' (for node `%s') different from %s name `%s'
hr: %s pokazivač „%s” (za čvor „%s”) različit od %s imena „%s”

en: %s reference to nonexistent `%s'
hr: %s referencira nepostojeći „%s”

en: node `%s' lacks menu item for `%s' despite being its Up target
hr: čvoru „%s” nedostaje stavka izbornika „%s” iako je njegovo gornje odredište

en: for `%s', up in menu `%s' and up `%s' don't match
hr: za „%s”, gore u izborniku „%s” i gore „%s” su različiti

en: @%s to `%s', different from %s name `%s'
hr: @%s za „%s”, različit od %s imena „%s”

en: empty index key in @%s
hr: prazan ključ indeksa u @%s

en: chm.pm: could not open %s for writing: %s
hr: chm.pm: ne mogu otvoriti %s za pisanje: %s

en: chm.pm: error on closing %s: %s
hr: chm.pm: greška pri zatvaranju %s: %s

en: l2h: could not open latex file %s for writing: %s
hr: l2h: ne mogu otvoriti latex datoteku %s za pisanje: %s

en: l2h: L2H_TMP directory contains a dot
hr: l2h: L2H_TMP direktorij sadrži točku

en: l2h: current directory contains a dot
hr: l2h: trenutni direktorij sadrži točku

en: l2h: command did not succeed: %s
hr: l2h: naredba nije uspjela: %s

en: l2h: image has invalid extension: %s
hr: l2h: slika ima neispravnu ekstenziju: %s

en: l2h: rename %s as %s failed: %s
hr: l2h: preimenovanje %s u %s nije uspjelo: %s

en: l2h: could not open %s: %s
hr: l2h: ne mogu otvoriti %s: %s

en: latex2html.pm: end of @%s item %d not found
hr: latex2html.pm: završetak @%s stavke %d nije pronađen

en: latex2html.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d, the number of items found in the document
hr: latex2html.pm: obrada je napravila %d elemenata u HTML-u, očekivano je %d, koliko ih je pronađeno u dokumentu

en: l2h: could not determine the fragment %d for @%s
hr: l2h: ne mogu odrediti dio %d za @%s

en: l2h: could not extract the fragment %d for @%s with output counter %d from HTML
hr: l2h: ne mogu izdvojiti dio %d za @%s iz izlaznog brojača %d iz HTML-a

en: l2h: could not load %s: %s
hr: l2h: ne mogu učitati %s: %s

en: l2h: could not open %s for writing: %s
hr: l2h: ne mogu otvoriti %s za pisanje: %s

en: tex4ht.pm: could not open %s: %s
hr: tex4ht.pm: ne mogu otvoriti %s: %s

en: tex4ht.pm: chdir %s failed: %s
hr: tex4ht.pm: chdir %s nije uspio: %s

en: tex4ht.pm: unable to return to initial directory: %s
hr: tex4ht.pm: ne mogu se vratiti u početni direktorij: %s

en: tex4ht.pm: output file missing: %s
hr: tex4ht.pm: nedostaje izlazna datoteka: %s

en: tex4ht.pm: command failed: %s
hr: tex4ht.pm: naredba nije uspjela: %s

en: tex4ht.pm: end of @%s item %d not found
hr: tex4ht.pm: završetak @%s stavke %d nije pronađen

en: tex4ht.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d, the number of items found in the document for @%s
hr: tex4ht.pm: obrada je napravila %d elemenata u HTML-u, očekivano je %d, koliko ih je pronađeno u dokumentu za @%s

en: tex4ht.pm: output has no HTML item for @%s %s
hr: tex4ht.pm: izlaz nema HTML elemente za @%s %s

en: tex4ht.pm: processing retrieved %d items in HTML; expected %d, the number of items found in the document for @%s
hr: tex4ht.pm: obrada je dohvatila %d elemenata u HTML-u, očekivano je %d, koliko ih je pronađeno u dokumentu za @%s

en: error loading %s: %s
hr: greška pri učitavanju %s: %s

en: %s: unknown variable %s
hr: %s: nepoznata varijabla %s

en: %s: obsolete variable %s
hr: %s: zastarjela varijabla %s

en: %s: unknown variable %s
hr: %s: nepoznata varijabla %s

en: obsolete variable %s
hr: zastarjela varijabla %s

en: could not read init file %s
hr: ne mogu čitati datoteku inicijalizacije %s

en: ignoring unrecognized TEXINFO_OUTPUT_FORMAT value `%s'
hr: zanemarujem neprepoznatu TEXINFO_OUTPUT_FORMAT vrijednost „%s”

en: Options for Info and plain text:
          --disable-encoding      do not output accented and special characters
                                    in Info output based on @documentencoding.
          --enable-encoding       override --disable-encoding (default).
          --fill-column=NUM       break Info lines at NUM characters (default %d).
          --footnote-style=STYLE  output footnotes in Info according to STYLE:
                                    `separate' to put them in their own node;
                                    `end' to put them at the end of the node, in
                                    which they are defined (this is the default).
          --paragraph-indent=VAL  indent Info paragraphs by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is `none', do not indent; if VAL is
                                    `asis', preserve existing indentation.
          --split-size=NUM        split Info files at size NUM (default %d).
hr: Opcije za Info i običan tekst:
          --disable-encoding      ne stvaraj naglašene i posebne znakove u
                                    Info izlazu temeljeno na @documentencoding.
          --enable-encoding       poništi --disable-encoding (zadano).
          --fill-column=BROJ      prelomi Info retke na BROJ znakova (zadano %d).
          --footnote-style=STIL   napravi fusnote za Info prema STILU:
                                    „separate” za spremanje u vlastite čvorove,
                                    „end” za spremanje na kraj čvora u kojem su
                                    definirane (ovo je zadano).
          --paragraph-indent=VAL  uvuci Info odjeljke VAL mjesta (zadano %d).
                                    Ako je VAL „none”, ne uvlači, ako je VAL
                                    „asis”, očuvaj postojeće uvlačenje.
          --split-size=BROJ       podijeli Info datoteke na veličinu BROJ
                                    (zadano %d).

en: Options for HTML:
          --css-include=FILE      include FILE in HTML <style> output;
                                    read stdin if FILE is -.
          --css-ref=URL           generate CSS reference to URL.
          --internal-links=FILE   produce list of internal links in FILE.
          --split=SPLIT           split at SPLIT, where SPLIT may be `chapter',
                                    `section' or `node'.
          --transliterate-file-names  use file names in ASCII transliteration.
          --node-files            produce redirection files for nodes and 
                                    anchors; default is set only if split.
hr: Opcije za HTML:
          --css-include=DATOTEKA  uključi DATOTEKU u HTML <style> izlaz,
                                    pročitaj standardni ulaz ako je DATOTEKA -.
          --css-ref=URL           napravi CSS referencu na URL.
          --internal-links=DAT    napravi popis unutarnjih veza u DAT.
          --split=RAST            rastavi pri RAST, gdje RAST može biti
                                    „chapter”, „section” ili „node”.
          --transliterate-file-names  koristi imena datoteka u ASCII kodiranju.
          --node-files            napravi datoteke preusmjeravanja za čvorove i 
                                  sidra, uključeno samo ako se koristi rastavljanje.

en: Options for XML and Docbook:
          --output-indent=VAL     does nothing, retained for compatibility.
hr: Opcije za XML i Docbook:
          --output-indent=VRIJ    ne radi ništa, zadržano zbog kompatibilnosti.

en: Options for DVI/PS/PDF:
          --Xopt=OPT              pass OPT to texi2dvi; can be repeated.
hr: Opcije za DVI/PS/PDF:
          --Xopt=OPCIJA           navedi OPCIJU za texi2dvi, može se ponavljati.

en: Conditional processing in input:
      --ifdocbook       process @ifdocbook and @docbook even if
                          not generating Docbook.
      --ifhtml          process @ifhtml and @html even if not generating HTML.
      --ifinfo          process @ifinfo even if not generating Info.
      --ifplaintext     process @ifplaintext even if not generating plain text.
      --iftex           process @iftex and @tex.
      --ifxml           process @ifxml and @xml.
      --no-ifdocbook    do not process @ifdocbook and @docbook text.
      --no-ifhtml       do not process @ifhtml and @html text.
      --no-ifinfo       do not process @ifinfo text.
      --no-ifplaintext  do not process @ifplaintext text.
      --no-iftex        do not process @iftex and @tex text.
      --no-ifxml        do not process @ifxml and @xml text.
    
      Also, for the --no-ifFORMAT options, do process @ifnotFORMAT text.
hr: Obrada uvjeta u ulazu:
      --ifdocbook       obradi @ifdocbook i @docbook čak i ako se ne
                          stvara Docbook.
      --ifhtml          obradi @ifhtml i @html čak i ako se ne stvara HTML.
      --ifinfo          obradi @ifinfo čak i ako se ne stvara Info.
      --ifplaintext     obradi @ifplaintext čak i ako se ne stvara običan tekst.
      --iftex           obradi @iftex i @tex.
      --ifxml           obradi @ifxml i @xml.
      --no-ifdocbook    ne obrađuj @ifdocbook i @docbook tekst.
      --no-ifhtml       ne obrađuj @ifhtml i @html tekst.
      --no-ifinfo       ne obrađuj @ifinfo tekst.
      --no-ifplaintext  ne obrađuj @ifplaintext tekst.
      --no-iftex        ne obrađuj @iftex i @tex tekst.
      --no-ifxml        ne obrađuj @ifxml i @xml tekst.
    
      Također za opcije --no-ifOBLIK ne obrađuj @ifnotOBLIK tekst.

en:   The defaults for the @if... conditionals depend on the output format:
      if generating Docbook, --ifdocbook is on and the others are off;
      if generating HTML, --ifhtml is on and the others are off;
      if generating Info, --ifinfo is on and the others are off;
      if generating plain text, --ifplaintext is on and the others are off;
      if generating XML, --ifxml is on and the others are off.
hr:   Zadane vrijednosti @if... uvjeta ovise o izlaznom obliku:
      ako se stvara Docbook, --ifdocbook je uključen, a ostali su isključeni,
      ako se stvara HTML, --ifhtml je uključen, a ostali su isključeni,
      ako se stvara Info, --ifinfo je uključen, a ostali su isključeni,
      ako se stvara običan tekst, --ifplaintext je uključen, a ostali su isključeni,
      ako se stvara XML, --ifxml je uključen, a ostali su isključeni.

en: Examples:
      makeinfo foo.texi                      write Info to foo's @setfilename
      makeinfo --html foo.texi               write HTML to @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                write Texinfo XML to @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            write Docbook XML to @setfilename
      makeinfo --plaintext foo.texi          write plain text to standard output
      makeinfo --pdf foo.texi                write PDF using texi2dvi
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  write html without node lines, menus
      makeinfo --number-sections foo.texi    write Info with numbered sections
      makeinfo --no-split foo.texi           write one Info file however big
hr: Primjeri:
      makeinfo foo.texi                      spremi Info u @setfilename datoteke foo
      makeinfo --html foo.texi               spremi HTML u @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                spremi Texinfo XML u @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            spremi Docbook XML u @setfilename
      makeinfo --plaintext foo.texi          ispiši običan tekst na standardni izlaz
      makeinfo --pdf foo.texi                napravi PDF korištenjem texi2dvi
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  napravi html bez redaka čvora, izbornika
      makeinfo --number-sections foo.texi    napravi Info s numeriranim odjeljcima
      makeinfo --no-split foo.texi           napravi jednu Info datoteku neovisno o veličini

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
hr: %s: --footnote-style argument mora biti „separate” ili „end”, ne „%s”.

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
hr: %s: --paragraph-indent argument mora biti brojčani/„none”/„asis”, ne „%s”.

en: %s: when generating %s, only one input FILE may be specified with -o
hr: %s: pri stvaranju %s, opcijom -o može se navesti samo jedna ulazna DATOTEKA

en: --Xopt option without printed output
hr: --Xopt opcija bez ispisanog izlaza

en: unknown tree transformation %s
hr: nepoznata transformacija stabla %s

en: ignoring splitting for format %s
hr: zanemarujem razdvajanje za oblik %s

en: %s: missing file argument.
hr: %s: nedostaje argument datoteke.

en: Try `%s --help' for more information.
hr: Pokušajte „%s --help” za više informacija.

en: fill_gaps_in_sectioning transformation return no result. No section?
hr: fill_gaps_in_sectioning transformacija ne vraća rezultat. Nema odjeljka?

en: error on closing macro expand file %s: %s
hr: greška pri zatvaranju makro proširene datoteke %s: %s

en: could not open %s for writing: %s
hr: ne mogu otvoriti %s za pisanje: %s

en: insert_nodes_for_sectioning_commands transformation return no result. No section?
hr: insert_nodes_for_sectioning_commands transformacija ne vraća rezultat. Nema odjeljka?

en: %s: error on closing %s: %s
hr: %s: greška pri zatvaranju %s: %s

en: %s: error on closing internal links file %s: %s
hr: %s: greška pri zatvaranju datoteke unutarnjih veza %s: %s

en: %s: could not open %s for writing: %s
hr: %s: ne mogu otvoriti %s za pisanje: %s
